пятница, 22 апреля 2016 г.

Prawie nic wyraźnie nie zaznaczy linii trawy bądź kwietnika jak małe żywe ogrodzenie.

Bardzo wysokie, bowiem ponad dwumetrowe plot stanowi barierę nie do przejścia, natomiast w przypadku potrzeby zasłania pobliskie domy oraz ulice. Żeby zrobić taki plot rośliny sadzimy dookoła krawędzi posiadłości. O ile mamy dosyć miejsca, w największym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, jaka przy okazji dostarcza orzechy. Jeśli pragniemy zęby nasze roślinne ogrodzenie było niezwykle rosłe a przy okazji wąskie to w zacienionym miejscu można je ukształtować z wiązu pospolitego, grabu pospolitego czy tez klonu. Pamiętajmy jednak, że gdy rośliny nas przerosną, ich przycinanie będzie bardzo utrudnione.

Nic dobrze nie podkreśli krawędzi trawy albo rabaty jak małe żywe plot.

W miejscu zacienionym, gdzie zarówno trawa, jak i kwiaty czasami nie chcą satysfakcjonująco wzrastać w desygnowanych miejscach, niskie drzewa umieją utrzymać naturalne zaplecze w wyznaczonym miejscu ewentualnie osłonią gołe placki gleby. Porządnie ukształtowany mały żywopłot już sam notabene robi za dekoracje ogródka. Na zielone ogrodzenia przydaje się porzeczka alpejska a także bukszpan. Wiosna jedynie ploty Poznań kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie redukuje), nie tak obficie jak na słońcu, jednak przecież w ciemnych katach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią natomiast przystrajają je zgrabne jabłuszka, jakie można wykorzystać na przetwory.

Niskie względnie postawne roślinne ploty można pozyskać z krzewów iglastych.

Na nieszczęście, krzewy z tej klasy są znacznie bardziej kosztowne aniżeli krzewy liściaste. Spośród nich najlepiej akceptuje brak słońca cis pospolity. Na ogól szeroko się rozrasta i trzeba go redukować, lecz jego wersje Fastigiata Robusta wolno pościć bez pomocy.Powinien się ekspresowo kiełkował i uchroni filarowy zarys.

Gdyby wasz kącik jest bardzo ciemny, należałoby aby zielony palisada rozświetlić kolorowymi kropkami. Niektóre spośród cienioznośnych gatunków maja wariacji o płowych lub wielobarwnych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr normalny Aureum tudzież dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne odcienie są w największym stopniu ostrego w słońcu, jednakowoż nawet w cieniu listowie ostają całkiem jasne, w pewnej mierze oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий