вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie konserwowane płoty drewniane prędko się destruują oraz mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny czar i własności. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać sposoby pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna powinno się zacząć od należytego oraz dokładnego przygotowania materiału na płot, bo od tego zależy efekt finalny własnych robót. Przed użyciem produktów do ochrony oraz ozdoby sztachet z drewna istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi i troski.

Zupełnie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ten wariant płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji dlatego dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий